Muumi by Muurla


Inspiroivaa yhteistyötä jo yli vuosikymmenen
Yhteistyömme Moomin Charactersin kanssa alkoi vuonna 2009, jonka jälkeen olemme ilolla ja kunnialla saaneet suunnitella ja valmistaa erilaisia Muumi-tuotteita kattamisesta sisustamiseen.
Suunnittelijamme sanoin
”Tove Janssonin rakastetut Muumitarinat ja taidokkaat kuvitukset ovat meille loputon inspiraation lähde.
Tarinoiden ajankohtaiset ja universaalit aiheet tarjoavat meille kaikille paljon pohdittavaa mm. ystävyydestä, rakkaudesta sekä erilaisuuden kunnioittamisesta.
Laadukkaat Muumi-tuotteemme suunnitellaan Suomessa. Uuden tuotteen suunnittelu alkaa useista eri lähtökohdista, esimerkiksi käytännön tarpeesta, kuluttajan palautteesta tai suunnittelijan omasta inspiraatiosta. Suunnittelua ohjaavat vahvasti tekijät kuten käytännöllisyys ja laatuvaatimukset. Suunnitteluprosessiin osallistuvat monipuolisesti suunnittelijoiden lisäksi eri henkilöitä mm. myynnin ja hankinnan tiimistä – Meillä vallitsee tiivis yhdessä tekemisen henki! Toivomme, että tuotteemme ilahduttavat ja rakastetut muumitarinat pääsevät osaksi jokaisen muumifanin kotia ja arkea.”
– Jonna Närhi, designer